Achenbach, Patrick
Adamian, Gurgen (observer)
Alamanos, Nicolas (observer)
Amanbayev, Daler
Amjad, Faraz (observer)
Antonenko, Nikolai (observer)
Appleton, Corrigan
Audouin, Laurent
Ayet San Andres, Samuel
Äystö, Juha (observer)
Bagchi, Soumya
Bajzek, Martin
Balabanski, Dimiter
Banerjee, Tathagata (observer)
Beck, Sönke
Behr, Karl-Heinz
Belogurov, Sergey
Benlliure, Jose
Benzoni, Giovanna
Berg, Georg
Bergmann, Julian
Bertulani, Carlos
Bezbakh, Andrey
Blank, Bertram
Bogdanov, Oleg
Botvina, Alexander
Bracco, Angela
Brencic, Ziga
Caesar, Christoph
Calinescu, Stefana
Charviakova, Volha
Chudoba, Vratislav
Chulkov, Leonid (observer)
Constantin, Paul
Corsi, Anna
Couder, Manoel
Davinson, Thomas
de Angelis, Giacomo
Diaz-Torres, Alexis
Dickel, Timo
Didierjean, Francois
Di Nitto, Antonio
Drozd, Vasyl
Dubey, Santwana
Dudek, Jerzy (observer)
Dunin, Vladimir (observer)
Egelhof, Peter
Egorova, Irina (observer)
Ekawa, Hiroyuki
Enders, Joachim
Eremin, Igor
Eremin, Vladimir
Ershov, Sergey (observer)
Escrig López, Samuel
Fomichev, Andrey
Fornal, Bogdan
Franczak, Bernhard (observer)
Gales, Sydney (observer)
Garcia, Francisco
Ge, Zhuang (observer)
Geissel, Hans (Deputy Spokesperson) (observer)
Gerl, Jürgen
Giovinazzo, Jérôme
Goasduff, Alain
Gorshkov, Alexander
Grahn, Tuomas (Deputy Technical Director)
Greenlees, Paul
Greiner, Florian
Grigorenko, Leonid
Gupta, Mohini
Haettner, Emma
Hall, Oscar
Harakeh, Muhsin N. (Technical Director) (observer)
Heggen, Henning
Heinz, Sophie
Herlert, Alexander
Hornung, Christine
Hucka, Jan-Paul
Itahashi, Kenta
Itkis, Yulia (observer)
Iwasa, Naohito
Iwasaki, Masahiko
Janas, Zenon
Jokinen, Ari
Jolos, Rostislav (observer)
Kalantar-Nayestanaki, Nasser (Spokesperson)
Kaminski, Grzegorz (observer)
Kankainen, Anu
Kanungo, Rituparna
Karpov, Alexander
Kawabata, Takahiro
Kazantseva, Erika
Kindler, Birgit
Kiselev, Oleg
Knöbel, Ronja
Knyazheva, Galina (observer)
Kopach, Yury (observer)
Korsheninnikov, Alexey
Korten, Wolfram
Kostyleva, Daria
Kozlova, Ekaterina
Kozulin, Eduard (observer)
Kraft-Bermuth, Saskia
Kripkó-Koncz, Gabriella
Krupko, Sergey
Kubo, Toshiyuki
Kurkova, Natalia
Kurtukian-Nieto, Teresa
Kurz, Nikolaus
Lenske, Horst (observer)
Litvinov, Yuri
Liu, Zhong
Lommel, Bettina
Lozeva, Radomira
Luoma, Minna
Ma, Yue
Maj, Adam
Mardor, Israel
Marginean, Nicolae Marius
Matsumoto, Shota
Mazzocchi, Chiara
Meng, Jie
Mollaebrahimi, Ali
Moore, Iain
Morrissey, David
Mukha, Ivan
Muneem, Abdul
Münzenberg, Gottfried (observer)
Muzalevskii, Ivan
Nagae, Tomofumi
Nakagawa, Manami
Nakamura, Satoshi N.
Napoli, Daniel Ricardo
Narang, Meetika
Nichita, Dragos-Florian
Nikolski, Evgueni
Nociforo, Chiara
Novikov, Kiril (observer)
Obertelli, Alexandre
O'Donnell, David
Ong, Hooi Jin
Outa, Haruhiko
Ozawa, Akira
Parfenova, Yulia (observer)
Patyk, Zygmunt (observer)
Pei, Junchen
Pfützner, Marek
Pietri, Stephane
Plaß, Wolfgang
Pochodzalla, Josef
Podolyak, Zsolt
Pohjalainen, Ilkka
Popeko, Andrey (observer)
Prajapat, Rinku
Prochazka, Andrej (observer)
Purushothaman, Sivaji
Rappold, Christophe
Regan, Patrick
Reiter, Moritz Pascal
Rinta-Antila, Sami
Rocco, Elena
Rodriguez Sanchez, Jose Luis
Rösch-Kabadayi, Heidi Ayse
Rotaru, Adrian
Roy, Pratap
Rozhkova, Elena
Saiko, Vyacheslav (observer)
Saito, Takehiko
Sarmiento, Luis
Scheidenberger, Christoph (Liaison)
Schmidt, Mark Michael
Schwarz, Philipp
Sekiya, Ryohei
Sharkov, Boris (observer)
Sharov, Pavel
Shevelko, Viacheslav
Sidorchuk, Sergey (observer)
Simon, Haik (Deputy Technical Director)
Slepnev, Roman (observer)
Solders, Andreas
Sørensen, Allan H. (observer)
Sowicki, Bogdan
Spataru, Anamaria
Spiridon, Alexandra
Stefanescu, Alexandra
Stefanescu, Ionut
Stolz, Andreas
Straticiuc, Mihai
Sun, Baohua (observer)
Sun, Yelei
Sun, Zhiyu
Taieb, Julien
Tamura, Hirokazu
Tanaka, Yoshiki
Tanihata, Isao
Ter-Akopian, Gurgen (observer)
Toki, Hiroshi
Trache, Livius
Tudor, Dana
Uglov, Sergei
Vardaci, Emanuele
Varentsov, Victor
Varga, Laszlo
Vdovin, Andrey (observer)
Vencelj, Matjaz
Verbitskaya, Elena
Vidana, Isaac (observer)
Vorobiev, Igor (observer)
Voss, Bernd
Vukolov, Artem
Wamers, Felix
Weick, Helmut
Wiescher, Michael
Wilsenach, Heinrich
Winkler, Martin
Woods, Philip
Yamaguchi, Takayuki
Yang, Xiaofei
Ye, Yanlin
Yu, Jiajun (observer)
Zadvornaya, Alexandra
Zegers, Remco
Zhao, Jianwei