Ackermann, Dieter
Ahmed, Usama
Aksouh, Farouk
Albers, Helena
Algora, Alejandro
Alhomaidhi, Sultan
Allegro, Paula
Ameil, Frederic
Appleton, Corrigan
Arici, Tugba
Atac, Ayse
Äystö, Juha (observer)
Banerjee, Akashrup (observer)
Beckers, Marcel
Bednarczyk, Piotr
Benito García, Jaime
Bentley, Michael
Benzoni, Giovanna (Spokesperson)
Bhattacharya, Chandana
Blank, Bertram
Blazhev, Andrey
Bondili, S Nara Singh
Borzov, Ivan
Boston, Andrew
Boston, Helen
Boutachkov, Plamen
Bracco, Angela
Briz Monago, José Antonio
Bruce, Alison
Brugnara, Daniele
Bruno, Carlo
Caballero-Folch, Roger
Calvino, Francisco
Camera, Franco
Cano Ott, Daniel
Cederkall, Joakim
Cederwall, Bo
Ciemala, Michal
Cortes-Rossell, Guillem
Cortes Sua, Martha Liliana
Crespi, Fabio
Cristancho, Fernando
Cullen, David
Curien, Dominique
Das, Biswarup
Davinson, Thomas
de Angelis, Giacomo
Dedes, Irene (observer)
Dewald, Alfred (observer)
Dickel, Timo
Didierjean, Francois
Dillmann, Iris
Dobaczewski, Jacek (observer)
Dombradi, Zsolt
Doncel, Maria
Doornenbal, Pieter
Duchêne, Gilbert
Dudek, Jerzy (observer)
Dunkel, Felix
Eberth, Jürgen (observer)
Erduran, Mustafa Nizamettin
Erturk, Sefa
Esmaylzadeh, Arwin
Evdokimov, Alexey
Fahlander, Claes (observer)
Fraile, Luis M.
Fransen, Christoph
Gadea, Andres
Gaffney, Liam
Ge, Zhuang (observer)
Geissel, Hans
Gelletly, William
Georgiev, Georgi
Gerl, Jürgen
Ghazi Moradi, Farnaz
Giovinazzo, Jérôme
Goasduff, Alain
Golubev, Pavel
Gorska, Magdalena (Project Manager)
Gottardo, Andrea
Grahn, Tuomas
Greenlees, Paul
Griffin, Christopher
Hadynska-Klek, Katarzyna
Hall, Oscar
Harkness-Brennan, Laura
Heggen, Henning
Henrich, Corinna
Herzberg, Rolf-Dietmar
Hubbard, Nicolas
Ide, Katharina
Ivanov, Simo
Janas, Zenon
Jaworski, Grzegorz
Jhingan, Akhil
Jokinen, Ari
Jolie, Jan
Jones, Calum
Joss, David
Judson, Daniel
Jungclaus, Andrea
Kalaydjieva, Desislava
Kankainen, Anu
Karayonchev, Vasil
Kiss, Gábor
Kmiecik, Maria
Knafla, Lukas
Kojouharov, Ivan
Korgul, Agnieszka
Korten, Wolfram
Koseoglou, Pavlos
Kosir, Gregor
Kröll, Thorsten
Kunne Sohler, Dorottya
Kurtukian-Nieto, Teresa
Kurz, Nikolaus
Kuti, István
Labiche, Marc
Lalkovski, Stefan
Lazarus, Ian
Lenzi, Silvia
Leoni, Silvia
Lewitowicz, Marek
Li, Guang-shun
Liu, Hongna
Liu, Zhong
Löher, Bastian
Lozeva, Radomira
Luoma, Minna
Maj, Adam
Mandal, Samit Kr
Marginean, Nicolae Marius
Marsh, Jordan
Martel, Ismael
Martinez, Trino
Matejska-Minda, Magdalena
Mayr, Hannes
Mazzocchi, Chiara
Medina, Nilberto Heder
Mendoza Cembranos, Emilio
Menegazzo, Roberto
Mengoni, Daniele
Mertzimekis, Theo
Mihai, Constantin
Million, Bénédicte
Mistry, Andrew
Mitchell, AJ
Möller, Oliver
Morales Lopez, Ana Isabel
Mukherjee, Gopal
Muralithar, Sivaramakrishnan
Nacher, Enrique
Napiorkowski, Paweł
Napoli, Daniel Ricardo
Nociforo, Chiara
Nolan, Paul (observer)
Nyberg, Johan
O'Donnell, David
Orrigo, Sonja
Page, Robert
Palacz, Marcin
Palit, Rudrajyoti
Papadakis, Philippos
Paul, Edward
Pellumaj, Julgen
Pelonis, Stefanos
Penttilä, Heikki
Pérez Vidal, Rosa
Petri, Marina
Pfützner, Marek
Pietralla, Norbert
Pietri, Stephane
Pigliapoco, Sara
Podolyak, Zsolt
Polettini, Marta
Prajapat, Rinku
Pullia, Alberto
Quintana Arnés, Begoña
Raniero, Walter (observer)
Recchia, Francesco
Regan, Patrick
Régis, Jean-Marc
Reiter, Peter (Deputy Spokesperson)
Rinta-Antila, Sami
Rodriguez, Wilmar
Rodriguez Garcia, David
Rubio, Berta
Rudigier, Matthias
Rudolph, Dirk
Ruotsalainen, Panu
Rusek, Krzysztof (observer)
Saha, Sudipta
Sahin, Elif
Sarmiento, Luis
Schaffner, Henning
Scheidenberger, Christoph
Seme, Eva
Sexton, Lewis
Sharma, Arzoo
Si, Min
Simpson, John
Singh, Pushpendra P.
Smith, John F.
Stefanescu, Alexandra
Stetz, Tim
Stoychev, Konstantin
Stuchbery, Andrew
Szegedi, Tibor Norbert
Tain, Jose Luis
Tarifeño-Saldivia, Ariel Esteban
Torres, Diego
Udias, Jose
Unsworth, Carl (observer)
Uusitalo, Juha
Valiente Dobon, Jose Javier
Vasileiou, Polytimos
Vencelj, Matjaz
Vesic, Jelena
Vitez-Sveiczer, Andras
von Tresckow, Martin
Wadsworth, Robert (observer)
Walker, Philip (observer)
Wamers, Felix
Weber, Andreas
Wells, David
Werner, Volker
Wieland, Oliver
Wimmer, Kathrin
Wollersheim, Hans Juergen
Woods, Philip
Yalcinkaya, Mehtap
Ye, Yanlin
Yetkin, Taylan
Yordanov, Deyan
Zanon, Irene
Zhang, Guangxin
Zidarova, Radostina
Zieblinski, Miroslaw
Zyriliou, Aikaterini